עוצרים את הפיכת אילת ואשקלון לערי נפט וגז

נייר עמדה שפרסם המשרד להגנת הסביבה קובע: הסכם קצא"א יגידל את כמות המכליות העוגנות בנמל אילת פי 10. התוצאה הצפויה היא סכנה לאסון שפך ופגיעה באלמוגים וזיהום אוויר חמור. עוד מזהיר נייר העמדה: "קצא"א והמהשרד להגנת הסביבה אינם ערוכים להתמודד עם אסון נפט בים וביבשה"

המשרד להגנת הסביבה פרסם נייר עמדה הקורא לבטל לאלתר את הסכמי קצא"א עם איחוד האמירויות.  מחבר הנייר, מנהל היחידה להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה, רני עמיר, מזהיר  שבשל הגדלת מספר המכליות העוברות במפרץ ששפך נפט יביא לאסון חסר תקדים.

לדברי השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "בראייה ארוכת טווח, הגדלת פעילות שינוע דלקים פוסיליים במקום כה רגיש כמפרץ אילת היא צעד בכיוון השיגוי".

מנייר העמדה עולה שבשנים האחרונות הגיעו למפרץ אילת כשש מכליות נפט בשנה בלבד ואילו על פי ההסכם החדש עד 2025 יגיעו למפרץ כ-50 מכליות בשנה – כחמישה מיליון טון נפט בשנה. 

עוד עולה מנייר העמדה, שלמרות ההגדלה המתוכננת קצא"א אינה ערוכה לתת מענה יעיל ועצמאי לשפך נפט בעקבות תקלה או תאונה.

נייר העמדה מזהיר שלהסכם שינוע הנפט פוטנציאל לפגוע בים ובענף התיירות עליו מבוססת פרנסת העיר וכי דליפת נפט עלולה להיות הרסנית לשונית האלמוגים שהיא סביבת חיים רגישה ביותר. 

עוד עולה מנייר העמדה, שרשיון העסק של קצא"א אינו תואם תרחיש של אסון שפך וכי תוכנית החירום להתמודדות עם תקרית כזו היא מקומית ומוגבלת וכי לחברה יש אמצעים מוגבלים לחסימה, שאיבה וספיגה של שמנים מהים המותאמת לשש מכליות בלבד. הדוח מביע חשש לא רק מפני תקלות במכליות אלא גם מתקלת שבר בצנרת ההולכה היבשתית בסמוך לקו החוף שנבנתה בשנות ה-70, שיש לה פוטנציאל קריסה וסכנה מוחשית לסביבה הימית הרגישה.

נייר העמדה מדגיש את העובדה הידועה שהמדינה אינה ערוכה מספיק לאסון סביבתי באילת וזאת בשל מחסור חמור בציוד.  כפי ש"צלול" מתריעה מזה זמן רב – את החוסמים שתפקידם למנוע את התפשטות כתם הנפט רכשה המדינה לפני כ-30 שנה וגם הספינה שתפקידה להתמודד עם הזיהום היא עתיקה ומיושנת זאת בשעה שהסיכונים לים רק גדלים כל העת.

נייר העמדה גם כולל פרק שבו אזהרה מפני זיהום אוויר שיפגע בתושבי העיר, לפיה פליטת אדי הדגק במקרה אסון שפך תהיה פי 50 המפגליטות הנוכחיות.משמעות הדבר היא זיהום אוויר ומטרד ריח קשים.

בדו"ח מזכיר עמיר את האסונות  הסביבתיים הקשים להם גרמה קצא"א ובראשם אסון עברונה, במהלכו פגיעה בצינור בסמוך לבאר אורה שבערבה גרמה לשפך נפט שהגיע עד לממלכת ירדן.

הנייר גם מדגיש את העובדה שההסכם נוגד את המדיניות הרשמית של הממשלה לעבור לאנרגיות מתחדשות ולכלכלה דלת פחמן. עמיר גם דורש להקצות תקני כוח אדם נוספים ואמצעי פיקוח  וכי קצא"א תתחייב להתשתתף בתקציב ניטור הים בסכום של מיליון שקל בשנה.