עוצרים את הפיכת אילת ואשקלון לערי נפט וגז

שינוע נפט במכליות ענק דרך מפרץ אילת וישראל לאירופה, יהווה מטרה פשוטה ונוחה לכל מי שמעוניין לבצע פיגוע טרור סביבתי איכותי. אמצעים פשוטים הנמצאים בידי כל ארגון טרור, כמובן שגם בידי מדינות אוייב. למפגעים הפוטנציאלים באזור יש אפשרות לבצע את הפיגוע, שיגרום נזק רב לכלכלת ישראל. התוקף/ים – מבצעי הפיגוע יכולים לא להחשף, על מנת להמנע מהסתבכות בנ"ל ואחריות משפטית בשל הפגיעה בסביבה ובכלכלת מצריים וירדן (פגיעה קשה בתיירות ונכס הטבע העולמי של במפרץ אילת .

כשמנתחים איום בטחוני ימי, יש לקחת מספר פרמטרים בחשבון:

  • פוטנציאל הנזק שיגרום אם האיום ימומש (מבחינתו של התוקף – "איכות המטרה")
  • נגישות היעד אותו מתכוונים לתקוף. 
  • יכולת איסוף מודיעין על היעד
  • יכולת לשנע אמל"ח אפקטיבי שיכול לגרום את הנזק הרצוי
  • חתימת המפגע/ פוטנציאל ההסתבכות הבין לאומי לתוקף.

קו מיכליות הדלק לאילת הוא יעד פיגוע אטרקטיבי אשר בקלות ניתן לממש אותו: 

  • פוטנציאל הנזק הוא עצום. פגיעה במיכלית נפט באזור צפון מפרץ אילת יביא לא רק להשמדת חיים ופגיעה אנושה בשוניות האלמוגים לעשרות שנים. כי אם גם למחיקת כל ענף התיירות באילת, עקבה וצפון סיני. עוצמת הפיצוץ, באם יגרם, תוכל להרוס מבנים וכמובן להביא לאבדות בנפש, ברדיוס גדול של עשרות ק"מ. עם זאת מיכליות דלק רק לעיתים רחוקות מתפוצצות לחלוטין  בבת אחת, כי אם נוטות בעיקר לבעור ולאבד דלק[1]. כך למשל המיכלית Rhine אשר הותקפה בדצמבר 2020 בנמל ג'דה, כשעל סיפונה כ 60,000 טון דלק, לא התפוצצה כולה, ולא היו הרוגים מהפיצוץ.  על כן עוצמת הנזק הצפויה תלויה מאוד באופי אמצעי התקיפה, (טיל, סירת נפץ, מוקש ימי, טורפדו, כטב"מ וכד') עוצמת הפיצוץ, מיקום הפיצוץ, וכמובן תגובת הצוות.

מקום הפגיעה ישפיע מאוד על היקף הנזק במובן הכלכלי.  פגיעה באיזור מיצרי טיראן תביא לאובדן התיירות במצריים באזור שארם א שייח ובעקבה לפגיעה קשה בפרויקט נעום Neom. לעומת זאת פגיעה באזור אילת תביא לנזק כבד לישראל, ירדן ולתיירות בצפון מפרץ אילת.

יכולת איסוף מודיעין: יעד הפיגוע הוא נגיש מאוד, אין צורך ביכולות מודיעין , הקו מוכר מפרסומים  גלויים,  כמו כן זמני ההפלגה מפורסמים לכל המעוניין.  בנוסף היעד נצפה בעין בלתי מזוינת מיד עם מעבר מיצרי טיראן, דבר הנותן זמן התארגנות ארוך ליוזם הפיגוע. אמצעים הננקטים כיום, כגון החלפת שם האוניה, דיווח על עקבה כעל היעד, או כיבוי טרנספונדר, אינם יעילים בקו מיכליות קבוע.

שינוע האמל"ח לפיגוע  – בכך כמעט אין צורך היעד קרי מיכלית הדלק היא האמל"ח בעצמו !  אין צורך כמעט לעסוק במנהלות מסובכות, כל פגיעה של טיל פשוט בדופן יצור את ההרס הנדרש. ולכן בעניין זה, היעד הוא "חלומו הרטוב" של כל מחבל. יש לציין כי מיכליות במזרח התיכון הותקפו בזמנים האחרונים על ידי מוקשים ימיים, מטעני נפץ מוצמדים, סירות נפץ, טילים ואפילו כטב"מים . חלק מהתקפות אלו התחוללו ממש בים האדום. החופים לאורך הים האדום הם ארוכים, ובחלקים גדולים- כדוגמת חופי סעודיה, כמעט ואינם מפוטרלים. פיגועי איכות, כולל ירי טילים והצמדת מטעני נפץ לצינור הגז ולמטוסים התרחשו באזור דרום סיני על ידי כוחות המקושרים לארגוני טרור שונים, אשר כולם עוינים את ישראל.

 

חתימת הפיגוע: ניתן בהחלט לירות טילי שיוט הנמצאים בידי מדינות אוייב, טילים אלו יפגעו במיכלית ויגרמו הרס רב לכלי השייט ולסביבה , אולם פוטנציאל ההסתבכות הבין לאומי הוא גבוה, משום שניתן בקלות לאכן מהיכן נורו הטילים.  לא כך הדבר בירי טיל פשוט מכלי שייט בלתי מזוהה, לאחר כניסת המיכלית לאזור צפון המפרץ, או בהתקרבה למיצרי טיראן אז ניתן כאמור לבצע פיגוע הרסני מאוד ללא חתימת המדינה או הגורם המפגע. דבר זה מאפשר מצד אחד לייצר פיגוע איכותי ומשמעותי, ומצד שני- במקרה של הסתבכות, להכחיש קשר אליו – יכולת הכחשה ומניעת הסתבכות בבית דין בנ"ל.

סיכום : קו מיכליות הנפט לאילת, מהווה מטרה פשוטה ונוחה לכל מי שמעוניין לבצע פיגוע איכותי , אמצעים פשוטים הנמצאים בידי כל ארגון טרור, כמובן שגם בידי מדינות אויב. חתימת הפיגוע נמוכה מאוד וניתן להתנער ממנה בקלות .

[1]   דוגמאות לפיצוצים על מכליות דלק/נפט שגרמו לאבדות בנפש: למשל, מכלית הקונדנסט האראנית, בה נספו נספו 18 מלחים בשל התנגשות עם מעבורת בים סין בינואר 2018 https://www.haaretz.co.il/news/world/asia/.premium-1.5741639; אסון הקידוח במפרץ מקסיקו 2010 היו 11 הרוגים ועוד 17 פצועים ונזקים של יותר מ70 מליארד דולר